Trenér Zbořil: "Jsem i za hráče velmi rád, že jsme to zvládli a mohli se rozloučit s našimi fanoušky vítězstvím ..."

TJ Svitavy – TJ Dvůr Králové nad Labem 4:2 (1:1)

Branky: 14.Filip (as. Belej), 60.Belej (as. Seidler), 76.Svoboda (as. Brůna), 85.Kovář (as. Seidler)

Sestava: Ehrenberger J. – Rick, Kroulík, Ptáček, Šplíchal – Paděra, Brůna (78.Kovář) – Seidler, Svoboda, Belej (86.Novák J.) – Filip (64.Čížek)

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: "Dnešního vítězství si nesmírně cením. Kdo zápas viděl, tak ví o čem mluvím, tyto věci už se mi ani nechtějí komentovat. Dali jsme sice krásný první gól, kdy Belej to předložil Filipovi před prázdnou bránu, ale pak jsme se nedokázali vyrovnat s „offsidovou“ pastí hostů. Velmi těžko jsme se prosazovali a když už jsme to tam dokázali prostrčit či sehrát ze strany, tak to byl offside. Nechali jsme si to velmi lacině srovnat a do poločasu zahodili tutovku Seidlera, který z dorážky trefil jen probíhajícího Svobodu. V poločase jsem apeloval na disciplínu. Chtěl jsem, abychom tu naštvanost udrželi na uzdě a dali ji do našeho výkonu a bojovnosti a hlavně si řekli, jak překonat ten naivní „offside-systém“ hostů. Pomohlo to a dostávali jsme se do šancí. Nejdříve jsme neproměnili sólový nájezd Filipa, další věci jsme spíše překombinovali, než jednoduše zakončili, ale v 60.minutě se nám podařilo jít znovu do vedení. Potřebovali jsme odskočit, abychom to dohráli v klidu, ale neproměňovali jsme velké šance včetně břevna Beleje. V 76.minutě Ivo Svoboda svůj sólový nájezd proměnil a bylo to o kýžené dva góly. Asi by jsme to nebyli my, kdybychom si to sami nezkomplikovali. Špatně jsme rozehráli na 30 metrech a tečovaná střela v 83.minutě skončila v naší šibenici. Naštěstí jsme hned dokázali kontrovat a střídající Kovář nás opět uklidnil. Byli jsme celý zápas lepším mužstvem, ale to není vždy kritérium pro 3 body. Opravdu jsem i za hráče velmi rád, že jsme to zvládli a mohli se rozloučit s našimi fanoušky vítězstvím."