Oldřich Palla: Je třeba všechny hráče pochválit za vydřený bod a výkon

FK Pardubice B – TJ Svitavy 1:1 (PK 4:1)

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: Z utkání sice máme dva body, které se jistě budou na konci počítat, ale jednoznačně jsme měli mít tři. Sice jsme inkasovali hned v první minutě, ale poté jsme soupeře mačkali a k ničemu ho prakticky nepustili. Bohužel jsme se však vlastní nemohoucností v koncovce a finální fázi připravili o možnost vstřelit více než jeden gól. Obranný val hostů jsme dobývali, ze všech možných pozic. Myslím si, že jsme měli kopat dvě jasné penalty, ale nebylo nám v nedělním dopoledni prostě přáno. V loterii jsme pak zkušeně získali bonusový bod.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Když se jede na hřiště lídra, tak je jasné, že se ordinuje obranná taktika. V Pardubicích nám ji po celých 89 minut nutili sami domácí. Štěstím bylo, že jsme dobře sehráli zahajovací výkop a z prvního útoku jsme vstřelili gól. A po zbytek zápasu jsme se bránili neustálým nájezdům, které se nám dařilo odvracet do 40. minuty, kdy unavení hráči nestačili přikrýt Klátila. Druhý poločas pokračoval v témže duchu, takže nás vysvobodil až závěrečný hvizd. Penalty jsme tentokrát nezvládli, ale i tak je třeba všechny hráče pochválit za vydřený bod a výkon prakticky bez chyb v obraně.

Zdroj: Radek Halva, Svitavský deník