Novinky
oblast komentář k zápasu

Radovan Kroulík: Soupeř potvrdil kvalitu, nám to v defenzivě hodně drhne

Út 22.09.2020, 19:41 - oblast: komentář k zápasu - vložil: Fery - zobrazeno: 1141x

Holice – Svitavy 8:3

Jak se před časem zdálo, že svitavští fotbalisté budou čeřit vody v horních patrech, tak po dvou vystoupeních proti favoritům soutěže se to zase příliš nezdá. Od Lanškrouna dostali pět kusů a nyní v Holicích osm, když je ofenziva domácích rozebrala do šroubku. Po přestávce začalo skóre narůstat děsivým tempem, v 65. minutě zvyšoval Václavek na 7:2 a to už ve vzduchu visel dvouciferný příděl. K tomu nedošlo, ale hosté byli rádi, když zazněl konečný hvizd.

Evžen Kopecký, trenér SK Holice: Máme za sebou druhý anglický týden a přes určité obavy, jak tento nápor zvládneme, jsem s vystupováním týmu spokojen. Nebylo to jednoduché. Hlavně v posledním utkání se Svitavami jsme se první poločas hledali a trvalo nám to docela dlouho, než jsme se dostali do herní pohody. A to přes vedení 3:1. Druhá půle už byla o něčem jiném. Kluci do ní vlétli jako vítr a dařilo se nám zužitkovat i složité ofenzivní akce, které se musely divákům líbit. Na výsledku má ale také podíl soupeř, který přes narůstající skóre chtěl se stavem zápasu něco udělat. Hrál ofenzivně, a také proto z toho vznikla taková přestřelka.

Radovan Kroulík, trenér TJ Svitavy: Soupeř potvrdil svoji vysokou kvalitu. Ukázal nám názorně, jak řešit situace směrem do branky. Nám to naopak hodně drhne v defenzivě.

FAKTA:
Diváků: 152. Rozhodčí: Doskočil (Letohrad). Podrobnosti: ŽK: 1:0
Sestava domácí: Pšenička – Semínko (63. Bureš), Řezníček, Kuclér (44. Rek), Řehák (76. Klasovitý) – Rožek (56. Růžička), Fotul, J. Jedlička, Rosůlek – T. Jedlička, Václavek
Sestava hosté: Jílek – J. Novák (25. Chlup), Vacek (57. Bednár), Czehowský, Veselský – Samek, Brůna, F. Čížek, Svoboda, Válek – Juřík