Novinky
oblast muži "A"

Naše cesta v poháru MOL Cup skončila hned v předkole. V konfrontaci s divizí jsme nepropadli, ale Letohrad gólově těžil z našich chyb

Út 26.07.2016, 16:36 - oblast: muži "A" - vložil: Fery - zobrazeno: 1933x
Svitavy – Druholigové Pardubice do Svitav nepřijedou. V předkole MOL Cupu proti Letohradu sice domácí podali solidní výkon, ale gólově byli schopni udeřit jenom divizionáři a naplnili tudíž úlohu favorita.

S cílem pokusit se zaskočit divizního rivala a zařídit pro svoje fanoušky atraktivní podívanou v podobě měření sil s druholigovým celkem nastoupili svitavští fotbalisté do pohárové bitvy s Letohradem.

Tento cíl se jim nepodařilo splnit, byť byli mužstvu z vyšší soutěže herně vyrovnanými soupeři, jenže střelecky vyšli naprázdno.

A tím pádem nemohli na úspěšný výsledek pomýšlet.

TJ Svitavy – FK Letohrad 0:3

Fakta – branky: 12. Kabourek, 26. Tichý, 89. Švercl. Rozhodčí: Vojtěch – Ježek, Hůlka. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:2. TJ Svitavy: Jílek – Novák, Jukl, Czehowský, Veselský (43. Svoboda) – Bartoš (58. Říha), Čížek (31. Juřík), Chlup, Válek – Ovad, Frolo. FK Letohrad: Ehrenberger – P. Štěpán, Kail, Krystl, Šponar (65. Lorenc) – J. Štěpán, Stejskal (58. Švercl), Macek, Linhart (77. Petráček) – Tichý, Kabourek.

K vidění byl bojovný a místy i docela zostra hraný fotbal, o jehož osudu rozhodly situace, které jako nebezpečné ani nevypadaly.

Skóre otevřel ve 12. minutě hostující Kabourek po rohovém kopu, když byl u balonu letícího do malého vápna dříve než gólman Jílek. Nutno dodat, že to byl třetí rohový kop v rychlém sledu za sebou, kdy to před svitavskou brankou povážlivě hořelo a tentokrát se požár uhasit nepovedlo – 0:1.

Bylo-li možno první inkasovanou branku označit za zaváhání domácí obrany, tak druhá byla nehorázná smůla. Tichého nákop byl skončil bůhvíkde, kdyby nebyl na šestnáctce tečován bránícím hráčem tak nešťastně, že Jílek míč nestihl před brankovou čárou přes veškerou snahu zastavit.

Svitavští mohli několikrát také skórovat, po některých závarech to už už vypadalo na trefu do černého, bránící hradbu se jim ale nepovedlo prostřelit. Do kabin šli s dvougólovou ztrátou a bylo to pro ně poměrné kruté.

„Začátek nám vcelku vyšel, vypracovali jsme i nějaké příležitosti, ovšem dvě zbytečně obdržené branky nás dostaly do složité pozice. Navíc jsme museli ještě do poločasu dvakrát nuceně vystřídat hráče ze základní sestavy a to nám ještě více zkomplikovalo situaci," poznamenal vedoucí svitavského týmu Oldřich Palla.

Po přestávce se hostující fotbalisté nepokrytě soustředili na „údržbu" svého náskoku a do protiútoku se vydávali opravdu sporadicky. Pravda, pokud už, tak to bylo vážné, jako kupříkladu v 65. minutě, kdy J. Štěpán netrefil odkrytou svatyni.

Domácí dokázali protivníka zatlačit na delší dobu k jeho šestnáctce, ale k pořádné střele se stále nemohli dostat. Snad pouze Ovadova rána z 82. minuty měla zajímavější parametry, nicméně ke smůle svitavského kapitána jí pár centimetrů k dokonalosti scházelo.

Jak bylo úsilí domácích hráčů o zdramatizování duelu velké, tak bylo marné. Těsně před koncem hosté udeřili do otevřené obrany potřetí a pečetili výsledek.

„Ve druhém poločase jsme se snažili vrátit se do zápasu a hrálo se více na polovině soupeře, který ale prokázal svoje divizní zkušenosti a vývoj si hlídal. Byl to dobrý test před novou sezonou, ve kterém jsme výkonem určitě nepropadli. Rozdíl mezi divizí a krajským přeborem se však v klíčových chvílích přece jenom projevil," hodnotil Palla.

Přes porážku si však svitavský celek může vzít z pohárového měření sil také pozitiva. Do ostrého mistrovského startu ve Slatiňanech mu chybí necelé tři týdny a určitě má na čem stavět.

FOTOGALERIE: Předkolo poháru MOL Cup: TJ Svitavy – FK Letohrad 0:3 (0:2)
Autor: Petr Šilar

Autor: Eduard Hromadník

Zdroj: Radek Halva, Svitavský deník
Počet příspěvků v diskuzi: žádný